O nábytku

7798094Pokud nejste po sadu obchodních plánů na vybudování kus nábytku, pak s největší pravděpodobností setkáte návrhového procesu. Nebojte se – po několik základních zásad a věřit vaše intuice vás daleko.

Základy:

  • vymyslet plán: Postupujte naměřenou výkres nebo počítačem generované plán.
  • Zvážit formu, funkci a truhlářské práce: Design může vypadat dobře na papíře, ale chybí základní pevnost a stabilitu.
  • Je-li to pochybuji, vysmívat to: Plná velikost nebo měřítko, vidět kus ve třech rozměrech vyřeší mnoho otázek brzy.

Vymyslet plán

Budování nábytek bez plánů není neslýchané, ale to není doporučeno. Je to nejlepší jít do projektu s plánem následovat. To vám pomůže koupit správné množství řeziva, a to vám pomůže odvrátit mnoho problémů v rané fázi procesu. Design může začít jako náčrtku na ubrousek, ale nakonec to musí být přeloženy do něčeho, co lze použít k vytvoření měřených kusů.
Existuje několik metod, jak jít o tom. Vytvořte si vlastní návrh vestavěné skříně během pár minut. SketchUp a další programy pro počítačově podporované navrhování (CAD), jsou stále populární mezi fandy a profesionály pro navrhování nábytku. Tyto programy jsou k dispozici v různých cenových relacích, od méně než $ 100 pro desktop software pro spotřebitele na tisíce dolarů pro aplikace na průmyslové úrovni. Jako stolní počítače rychlejší a silnější, takže se spotřebitel softwarových aplikací. Mnohé může způsobit návrhy ve 3D nebo barevných díly s dřeva. Jste-li odpor k CAD programy, tam je vždy přístup založený na tužky a papír.

Vezměme si formu, funkci a truhlářství

Přijít s designem, který vypadá hezky, je jen část celého procesu. Zajištění pevnost a stabilitu je jiný. Při navrhování vlastní kus nábytku, je nezbytné, aby si vyberete truhlářských výrobků, který je dostatečně silný k podpoře zamýšlené použití. Například křeslo postavený s slabým sedadla-to-noze truhlářství je zřejmě není něco, co chcete sedět dál. Uvažujme funkci kusu, a ujistěte se, že design je ubytuje.

Design nábytku může také následovat základní soubor zásad, jako je zlatý poměr, přirozeně se vyskytující matematického vzorce, který byl použit pro návrh vše od Parthenon na highboy. I když tyto vzorce může dostat jste začali, že nemají být vůdčí silou v procesu návrhu.

Pokud máte pochybnosti, zesměšňovat ji

Je někdy těžké, jak skutečně porozumět kus nábytku z výkresu. Dokonce i pohled tříčtvrteční neříká celý příběh. Maket, ať už v plné velikosti nebo měřítku, může být skvělý vizuální pomůcku které vám pomohou vylepšit design.